Yakıt Uygulaması

Araç Kiralama Hizmetlerinde Yakıt Sınırı Var Mıdır?

Firmamız üzerinden oto kiralama hizmeti aldığınız zaman, serbest yakıt politikası uygulanmaktadır. Yani araç size belirli bir yakıt ile birlikte teslim edildikten sonra istediğiniz miktarda yakıt eklentisi sağlayabilir ve bu yakıt miktarı ile kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Ancak belirli bir nokta göz önünde bulundurulmalı ve aracın kilometre limiti hesap içerisinde tutulmalıdır.

Araç kilometre limiti göz önünde bulundurulduğunda, rent a car hizmeti kapsamında ekonomik bir araç için 24 saat kapsamında 500 kilometre limit belirlenmiş olabilir. Yani bu kilometre limiti ile araç kullanımı sağlayabileceğiniz için bu limiti sağlayacak kadar yakıt satın almanız yeterli olacaktır. Çünkü aracın bulunduğu sınıfa göre bu limite bağlı şekilde yakıt sarfiyatı gerçekleştirilecektir.

Araba Kiralama Hizmetlerinden Araç Hangi Yakıt İle Teslim Edilir?

Firmamız üzerinden araba kiralama hizmetleri aldığınızda, ilk etapta araç teslimatı yapılırken belirli bir yakıt düzeyi ile teslimat gerçekleştirilir. Hizmet süresi tamamlandığında, kiracı aracı teslim ederken aynı yakıt seviyesi ile teslimat gerçekleştirmelidir. Eğer kiracı aracı eksik yakıt seviyesi ile tarafımıza teslim ederse, ekstra yakıt bedeli kiracıdan talep edilecektir.

Kiralama işlemlerinde yakıt ile ilgili olarak bu kural göz önünde bulundurulursa, eksik yakıt seviyesi durumunda yakıt bedeli ve bu bedelin yüzde 25 fazlası kadar hizmet bedeli kiracıya yansıtılır. Bu bedel ilk sözleşme yapılmadan önce kredi kartı üzerinden yapılan ön provizyon blokesi üzerinden kesinti ile alınabilir. Alternatif olarak araç teslimatı sırasında peşin ödeme şeklinde de alınabilir.

Araç Kiralama Sırasında Yakıt Koşulları

Firmamız üzerinden araç kiralama hizmeti aldığınız zaman aracı seçmiş olduğunuz sınıfa göre yakıt özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Araçlarda dizel veya benzinli olmasına özen göstererek, bilindik bir işletme üzerinden yakıt alımı sağlamanız önemlidir. Ayrıca yakıt satın aldıktan sonra size verilen fişleri saklamanız, kiralama işleminin sonucunda eksik veya fazla yakıt ibrazı için önem arz etmektedir.

Araçlarda kullanacağınız yakıt türünü ve tahmini olarak gerekecek yakıt miktarını seçmiş olduğunuz aracın özelliklerine göre görebilirsiniz. Örneğin, otomatik vites, benzinli ve orta sınıfta yer alan bir araç için ne kadar benzin ile ne kadar kullanım sağlayabileceğinizi tahminen belirleyebilirsiniz.

loading