Ödeme Koşulları

Rent A Car Hizmetlerinde Ödeme Koşulları Nasıl Sağlanır?

Firmamız üzerinden rent a car hizmetleri aldığınızda, seçmiş olduğunuz araca bağlı olarak fiyatlarımızı net bir şekilde görebilirsiniz. Araç listesi içerisinde yer alan farklı sınıflara göre ekonomik sınıf(düşük segment), orta sınıf ve lüks sınıf(üst segment) araçlar tercih edebilirsiniz. Bu araçların her biri günlük kiralama hizmeti ile birlikte kilometre limiti kapsamında hizmet sunmaktadır. Bu kiralama hizmetlerinde sunulan fiyat listesi için tüm rakamlar KDV dahil olarak sağlanmaktadır.

Araba Kiralama Hizmetlerinden Ödeme Miktarları Nasıl Belirlenir?

En az 24 saat olmak koşuluyla araba kiralama hizmeti alındığında, kiracı kredi kartı sayesinde ön provizyon blokesi gerçekleştirmek zorundadır. Bu bloke işlemi aracın sahip olduğu sınıfa göre değişim göstermektedir. Eğer araç ekonomik grup içerisinde yer alıyorsa, en az 750 TL ön provizyon gerçekleştirilir. Araç orta grup arasında bulunuyorsa, minimum 1500 TL ön provizyon bloke edilir. Üst grup araçlarda ise asgari 2500 TL tutarında ön provizyon bloke edilecektir.

Kredi kartı üzerinden gerçekleştirilen bu bloke miktarları araçta herhangi bir ek hizmet talep edilmemesi, ceza uygulaması veya hasar bulunmaması gibi durumlarda en geç 14 gün içerisinde iade edilir. Ayrıca standart olarak sözleşme gerçekleştirilirken 24 saat üzerinden kaç günlük hizmeti alacağı belirlenir ve buna göre ödeme, nakit ya da kredi kartı ile talep edilir.

Araç Kiralama İşlemlerinde Ek Hizmet Ücretleri

Firmamız, araç kiralama hizmetleri gerçekleştirirken, rutin kiralama ücretleri dışında ayrıca ek hizmetler için de ücret talebinde bulunmaktadır. Örneğin, araç için şoför hizmeti talep ettiğinizde sözleşme kapsamında ek ücret yer alacaktır. Bebek veya çocuk koltuğu ek ücrete tabi tutulmaktadır. Bu gibi benzer ek paketler arasında ek kilometre paketi, ek sürücü paketi, navigasyon, GPS, drop hizmeti gibi paketler ücrete tabi olarak sunulmaktadır. Hizmetin sağladığı koşullara göre sayfamız üzerinde araç kiralama işlemi gerçekleştirirken, bu hizmetleri ekleyerek ekstra ücret fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

loading